Mickey Mouse z Jeřeně

Ahojky. Jsem Parson Russell Teriér, bydlím v Jihlavě a jmenuji se Mickey Mouse z Jeřeně, ale doma si mě přejmenovali na Mikeše (taky mi říkají Miky, Mikina, Prtko, Ludra psí, Spratek a další mnohem horší výrazy, to podle toho, jak moc zlobím...)

Narodil jsem se v chovatelské stanici "z Jeřeně" u paní Katky Joskové v lednu 2006. Páneček už mě měl zamluveného několik měsíců dopředu, panička zpočátku nechtěla o pejskovi ani slyšet, ale když jsem se narodil a ona uviděla tu flekatou kuličku, neváhali ani minutu a byl jsem jejich... Přestože si mě pánečkové pořídili hlavně pro radost, tak neodolali a vyrazili jsme už na několik výstav, kde jsem dopadl vždy na výbornou, a tak jsem se stal chovným psem ;)

Jako správný teriér jsem aktivní a skoro neutahatelný, přátelský a milý, jsem pro každou srandu, rád lítám po loukách, polích, lesích, proháním srnky, zajochy a taky kočky, kačeny, slepice a nechápu, že se to pánečkům nelíbí, protože mě to baví hrozně moc ;). Nesnáším nudu, a tak mi pánečkové vymýšlejí různou zábavu. Využili mých loveckých pudů, naučil jsem se norovat a složil i norovací zkoušky. Pak také jezdíme do Brna na coursing (báječná věc, to běhání za střapečkem po louce...), v Polné chodíme na cvičák (snad zvládneme s paničkou i nějakou tu zkoušku...), na procházkách nacvičujeme stopy a taky se hodně věnujeme mé další oblíbené činnosti - aportování.

Své pánečky mám prostě moc rád a oni mě určitě ještě víc a doufám, že mi časem pořídí nějakého kamaráda (nebo kamarádku) na hraní a dovádění... ;)