Novinky

leden 2009

Plány na letošek? S jistotou víme, že to nebude žádná výstava :), ale chtěli bychom se s Mikešem dál věnovat výcviku záchranářskému a taky sportovnímu. A jestli to docvičíme až ke zkouškám? To se ještě uvidí, hlavně jestli na ně bude mít panička nervy :) V lednu jsme měli první letošní záchranářský výcvik a "zachraňovali" jsme v -15 a spoustě sněhu, docela náročné, ale super. 27. ledna oslavil Mikeš 3 roky.

únor 2009

Další dvě záchranářské soboty, opět ve sněhu a opět super. Je prý vidět pokrok, tak nás to těší :) Taky jsme si zajeli na Slovensko do Nízkých Tater zalyžovat, ale spíš než potěšila, nás dovča otrávila a jedinej, kdo si to snad trochu užil, byl Mikeš...

16. 8. 2008

S Mikešem jsme se dnes byli seznámit se záchranařinou. Oba nás to nadchlo a budeme tedy kromě sportovního výcviku zaměřovat naše síly ještě i na záchranářský, nebo se o to alespoň pokusíme, protože Mikeš je ještě pořád hrozný třeštidlo, ale kdoví jestli se to kdy u teriéra zlepší :) Nos má ale výbornej, tak proč toho nevyužít...

20. 6. 2008

Mikešovým holkám bylo pět týdnů a jak jinak, rostou do krásy...
jsou to prý také pěkné rošťandy :) koukněte na Fidorku, Fifflenu a Florestu.

14. 5. 2008

Mikeš je taťka!!! Dneska se fence Lizzy narodila 3 štěňátka - 3 fenky, všechny jsou bílohnědé. Více info o šťěňátkách na www.bredies.cz.

11. 5. 2008

Vrátili jsme se z víkendu stráveném v Českém ráji. Mikeš jako jediný "chlapský" dozor byl nadstandardně opečováván a přijel naprosto spokojený :)) Všichni jsme si to báječně užili, nafotilo se spousta fotek - pár kousků je ve fotogalerii - a už plánujeme, kam příště... :)

8. 5. 2008

Konečně se nám podařilo zúčastnit se prvních coursingových závodů ;) Vyrazili jsme do Lednice, kde se běžel klubový závod "O lednický pohár". Obě kola běžel Mikeš s parťákem Kennym (taky PRT) a náramně si to užili. V prvním kole se oba asi v půlce trati místo za střapcem vydali na průzkum lednického parku a zaběhli do vysoké trávy a do cíle ani nedorazili :)) Druhé kolo už bylo o poznání lepší a Mikeš sledoval střapec až do konce. V součtu bodů pak byl o fous lepší jak Kenny, a tak jsme si odvezli medaili a granulky a těšíme se na další závody nebo alespoň trénink...

28. 4. 2008

Tak potvrzeno! Mikeš bude taťkou. :) Fenka Lizzy je opravdu březí, i když to dlouho nebylo poznat, termín má kolem 8. 5. Už se moc těšíme na psí miminka a více info na stránkách chov. stanice Bredie´s www.bredies.cz.

10. 3. 2008

O víkendu jsme měli prima návštěvu a hlavně Mikeš z ní byl úplně u vytržení. Přijela za ním fenka Zillion of Lovealoch alias Lizy a pokud vše vyjde tak jak má, tak by se Mikeš mohl stát kolem 10. května taťkou. Držíme palečky!

9. 2. 2008

MVP Brno - Opět zkoušíme štěstí na výstavě ve třídě pracovní, bohužel se nám tentokrát moc nezadařilo. V kruhu jsme se moc nepředvedli, Mikeše víc než předvádění zajímalo čmuchání a mazlení, dostal známku VD3... Ale doufáme, že na nějaké další výstavě už zase pochodíme lépe :)

27. 1. 2008

Mikeš oslavil své druhé narozeniny!

13. 10. 2007

Dnes byl Mikeš na svých druhých zkouškách. Nebyly to tentokrát lovecké zkoušky, ale sportovní - ZOP. Trochu víc jsme se potrápili při odloženích - Mikeš se 2x zvedl a odešel čmuchat o pár metrů vedle a bohužel i při společném odložení 5 psů se posadil, ale naštěstí mu ostatní cviky nedělají problém, takže jsme získali potřebný počet bodů a zkoušku máme... A taky máme dále co procvičovat! :)

28. 9. 2007

Klubová výstava teriérů Mladá Boleslav - Mikeš se poprvé vystavoval ve třídě pracovní a v konkurenci 5 psů získal V1, CAC, CC. Máme velkou radost.

9. 9. 2007

Po 5ti měsíční pauze si Mikeš potrénoval coursing v Brně na letišti v Medlánkách. Moc se mu to líbilo a už se těšíme na příště.

30. 8. 2007

Mikeš je od 24. 8. CHOVNÝ PES!

19. 8. 2007

KK Polná - Sranda závod - Ráno jsme vyrazili s Mikešem na cvičák do Polné, kam v neděli jezdíme do psí školy, ale tentokrát se žádný výcvik nekonal... Lenka a Jirka Dvořákovi si na nás přichystali pěkné kulišárny :) - 7 ne zcela obvyklých disciplín - tak např. přivolání, kdy byl páneček schován za strašákem, chůze mezi talíři plnými dobrot, kousek agility, kdy překážky překonával i páneček a taky pojídání párků na čas :)) A protože to byl Sranda závod, tak se Mikeš vyznamenal hned v první disciplíně - přivolání... řekl si, že je nuda, jak všichni pejskové běží rovnou k pánečkům, že by nebylo špatné udělat nějakou Srandu, a tak po vypuštění, místo toho, aby běžel k paničce, zamířil prohlédnout si motorovku, pořadatele, diváky a pozdravit ostatní pejsky a pak si teprve vzpomněl, že na něj panička zpoza strašáka volá a konečně k ní doběhl... Ostatní disciplíny ale plnil s plným nasazením a taky si chtěl paničku udobřit ;), a tak jsme nakonec nedopadli tak špatně... z 22 jsme skončili 4.

21. 7. 2007

NVP Mladá Boleslav - Mikeš v mezitřídě získal V3 a pěkný posudek. Všichni jsme pak jeli na krátkou dovolenou do Českého ráje, kde bylo naprosto báječně a nejvíc se tam samozřejmě líbilo Mikešovi, protože mohl celý den lítat venku a nemusel ležet v pelíšku u pánečka v práci. :)

16. 7. 2007

Přes úmorné tropické vedro jsme si dnes udělali výlet do Prahy. Mikeš podstoupil vyšetření na luxaci čéšky u MVDr. Herčíka a z výsledku máme radost - negativní, 0/0.

30. 6. 2007

Dnes byl Mikeš na norovacích zkouškách v Přibyslavi a úspěšně je splnil. 81b.